15.05.2019 | 982 Na desetine poplavljenih domaćinstava u Stenjaku, Gaju, Vrelima, Žarkovini i Donjem Ruževiću, poplavljeni privredni subjekti, srušeni mostovi, aktivirana klizišta, uništena poljoprivredna gazdinstva, mulj i smeće, to su slike iz Teslića dan poslije poplave.
14.05.2019 | 1888 Nakon višesatne bezuspješne akcije obustavljena je potraga za šestogodišnjim dječakom koji je upao u nabujali potok u mjestu Begov Han kod Žepča
14.05.2019 | 1845 U mjestu Begov Han kod Žepča danas JE u poslijepodnevnim satima maloljetno dijete palo u nabujali potok, a potraga još uvijek traje, saznaje portal Klix.ba.
14.05.2019 | 847 Nakon što su utvrđene aktivnosti i obaveze u provođenju mjera sanacije i otklanjanja posljedica prirodne nesreće, jutros su počele aktivnosti na ispumpavanje vode oko i iz objekata u MZ Kalošević, koja je u najvećoj mjeri i bila pogođena poplavom. Navedene mjere intezivno provode Profesionalna vatrogasna jedinica, DVD Jelah i DVD Tešanj 1905.
14.05.2019 | 897 Ministarstvo odbrane BiH oglasilo se saopćenjem u kojem navodi da su oni posljednja instanca za pružanje pomoći i da im se zahtjev za angažovanje Oružanih snaga BiH upućuje tek kada se iscrpe svi resursi ostalih nadležnih institucija.
14.05.2019 | 1684 Nabujalu Usoru i poplavu koja je pogodila Kaloševiće u općini Tešanj, gdje je voda probila do 20 kuća, ne pamte ni najstariji mještani ovog naselja.
14.05.2019 | 1032 Zbog obilnih kišnih padavina pritoke rijeke Bosne u Zeničko-dobojskom kantonu
su stvorile velike probleme, a posebno Usora i Liješnica. Općine Tešanj, Doboj
Jug i Usora su proglasile stanje prirodne nesreće.