Zbog poplava prekid u vodosnadbijevanju više MZ Općine Tešanj

Obilne kiše i vremenske neprilike koje su zahvatile područje naše općine ali i sve susjedne općine, dana 13.05.2019 godine izazvale su enormno i nekontrolisano povećanje vodostaja rijeke Usore. U kasnim večernjim satima Usora je na nekoliko mjesta izlila iz korita i poplavila određena područja teritorije općine Tešanj.

Shodno tome, Štab Civilne zaštite Tešanj je na vanrednoj sjednici održanoj 13.05.2019 godine sa početkom u 23:30 donio odluku o proglašenju vanredne situacije. Sat iza ponoći tj. oko 01:00 dana 14.05.2019 godine rijeka Usora je prekinula potisni i povratni vod kojim se snadbijeva šire područje općine Tešanj sa izvorišta iz Jelah polja i time je izazvan prekid vodosnadbijevanja u sljedećim mjestima: Jelah polje, Jelah, Mračaj, Potočani, Jevadžije, Vukovo, Krndija, Bukva, Logobare, Cerovac, Sejmenpolje, Ošljak, Ravne, Medakovo, Trepče, Čifluk.

Naše ekipe su na terenu, sagledavaju posljedice oštećenja, a kada se stvore uslovi pristupit će se sanaciji.
Prekid u vodosnadbijevanju ostaje na snazi do daljnjeg.